• uniskap@atlas.cz

VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH SPOLEČNOSTI UNISKAP S.R.O.

Pomáháme Vám s nákupem a prodejem již od roku 2000!

Firma byla založena v roce 2000 a jedná se o ryze českou rodinou firmu, která se zabývá obchodní činností v oblasti zemědělství a výroby speciálních slámových podestýlek EKOSTEL a také výrobou briket k topení. Hlavní činností je nákup a vývoz obilí a bio obilí ve velké míře ovsa z ČR hlavně do Unijních států a Švýcarska. Naše firma je certifikovaná pro nákup a prodej bio produktů certifikační společností KEZ pod číslem 03564. Ročně naše firma exportuje z České republiky kolem 15 tisíc tun obilovin.

uniskap@uniskap.cz

OBCHOD S BIO OBILÍM

Jsme certifikovaným obchodníkem s bio obilím společností KEZ číslo:03564. Bio zboží nakupujeme od certifikovaných bio zemědělců a každé nakoupené zboží vzorkujeme a necháváme testovat v německé osvědčené laboratoři a vzorky uchováváme pro možnost pozdější kontroly, kdy každý vzorek je označen číslem a datem expedice pro možnost 100% dohledatelnosti každého vyvezeného zboží a možnosti zpětného ověření nezávadnosti zboží.

Zjistěte více o bio obilí!

OBCHOD S KONVENČNÍM OBILÍM

0
tun obilí ročně transportováno

Konvenční obilí nakupujeme od prvovýrobců, výkupů a skladovatelů po celé České republice. Veškeré zboží vzorkujeme a provádíme základní stanovení parametrů jako jsou hektolitrová váha a vlhkost, samozřejmostí je provedení osobní vizuální kontroly. Každá dodávka je vždy vzorkovaná, vzorek s číslem a datem vývozu je v naší firmě uschován pro možnost pozdějšího testování. Tímto postupem se snažíme chránit naše odběratele i dodavatele.


Bežně obchodované zemědělské plodiny

Oves

 • oves pluchatý + BIO
 • oves nahý + BIO
 • oves černý

Pšenice

 • pšenice krmná
 • pšenice potravinářská + BIO

Špalda + BIO
Ječmen + BIO
Pohanka + BIO
Hrách setý žlutý
Žito + BIO
Tritikále + BIO
Hořčice + BIO
Hrách setý zelený

Ekologické stelivo - EKOSTEL PŘÍRODNÍ PODESTÝLKA

 • PŘÍRODNÍ SUROVINA
 • BEZ PRACHU - TO JE DULEŽITÉ PRO ČLOVĚKA A ZVÍŘATA
 • MAXIMÁLNÍ SACÍ SCHOPNOST
 • RYCHLÉ KOMPOSTOVÁNÍ
 • ČISTÁ A LEHKÁ MANIPULACE
 • ZHRUBA O 60% MÉNĚ HNOJE
 • MENŠÍ SKLADOVACÍ NÁROKY
 • RECYKLOVATELNÉ OBALY
 • EKOLOGICKÉ STELIVO STANDARD NEBO EKOLOGICKÉ STELIVO DEO

  Jako surovinu používáme výhradně vysoce hodnotnou slámu, která zajištuje konstantní kvalitu vlivem optimální doby sklizně a skladováním v suchém prostředí. Tím předcházíme plísním. Technicky náročným procesem dosahujeme maximální sací schopnost a téměř stoprocentní odstranění prachu a nečistot. Objem cca 650 litrů surové slámy se zabalí do balíku o objemu cca 128 litrů po slisování a nakládá se na palety po 12, případně 15 kusech. V ekologickém stelivu DEO používáme přírodní éterický olej, který příznivě působí na člověka i zvířata. Ekologické stelivo je velmi mnohostranné. Délka slámy je od 2-7 cm dle přání zákazníka. Při ustájení mláďat doporučujeme cca 10 cm silnou základní podestýlku s ekologickým stelivem DEO pro první týdny života, protože i zde vzniká příjemné a zdraví stabilizující stájové klima. Pro další období stačí i ekologické stelivo STANDARD. Výrazné snížení úhynu jednodenních kuřat a vyšší efektivnost výkrmu.

  VYUŽITÍ

  CHOV PRASNIC S CHOVEM SELAT

  Podle vlastností podlahy 5-10 cm základní podestýlky.

  KRAJINÁŘSTVÍ A ZAHRADNICTVÍ

  Ekologické stelivo STANDARD pro mulčování, ochranu proti erozi, při znovu osetí, při výstavbě silnic, v zelinářství při podkládání jahod a zakrytí rostlin a keřů (zazimování). Ekologické stelivo je také důležitým produktem pro přípravu substrátů na pěstování hub.

  EKOLOGICKÉ STELIVO PRO CHOVATELE KONÍ

  Ekologické stelivo STANDARD, nebo ekologické stelivo DEO. Pro standardní boxy 3x3 m potřebujeme jako základní podestýlku 3 balíky, dále se denně čistí od znečištěného steliva a přistýlá. Spotřeba na měsíc cca 6 balíků. Zhruba po 6-8 týdnech se box kompletně vyčistí a začne se znovu. Ekostelivem DEO zabráníte nežádoucímu zkrmení a současně získáte příjemné a pro dýchací cesty zvířat velmi zdravé klima ve stáji.

  CHOV DROBNÉHO ZVÍŘECTVA

  Ekologické stelivo STANDARD a ekologické stelivo DEO se hodí zejména pro ovce, kozy, králíky, kočky a i pro křečky, nahrazuje piliny a zajišťuje praktickou a hospodárnou manipulaci s ekologickým stelivem u těchto druhů zvířat.

  EKOLOGICKÉ STELIVO DEO

  Hodí se jako podestýlka pro boxy na ležení v chovech volného ustájení, jelikož zde hraje hygienická podestýlka velkou roli pro udržení zdravého kravského vemene a tím i pro jakost mléka. Když se ekologické stelivo dostane do mulčovaného okruhu, zajišťuje svým rychlým rozkladem bezporuchový provoz.

  V chovu telat je EKOSTEL důležitý pro zdravá a vitální telata.

  DOPRAVA

  Zboží k zákazníkovi přepravujeme prostřednictvím nákladní autodopravy, nebo při požadavku zákazníka nákladní železniční dopravou po celé Evropě.

  Nákladní automobilovou dopravu realizujeme prostřednictvím certifikovaného partnera, který je držitelem certifikátu GMP7 jakosti čištění. Náš přepravní partner disponuje vozovým parkem 10-ti špičkových souprav Scania a má dlouholetou tradici s přepravou potravinářských a zemědělských nákladů.

  Zboží můžeme přepravovat ve vanách, ve vanách s pohyblivou podlahou, cisternách, nebo balené v Big bag vacích prostřednictvím běžných návěsů, vždy však tak, jak požaduje náš zákazník.

  Kontaktujte nás!

  AGROPELETY

  Agropelety vyrábíme z jemně nadrcené pšeničné slámy, která je dále zpracovávána na peletizační lince na pelety o průměru pelet 6 mm. Výhřevnost našich Agropelet je 16-18 MJ, což je stejně jako u hnědého uhlí s obsahem popela 7-8% a hektolitrovou hmotností 850 g/l. Agropelety balíme do 20 kg PE pytlů, nebo po dohodě do Big bagů po cca 600 kg.

  Cena našich Agropelet 3900.- vč DPH!

  Kontakt

  Kancelář
  U výstaviště 1429
  České Budějovice 370 05
  385 342 092
  739 005 676
  uniskap@atlas.cz
  Pavel skálajednatel společnosti
  U výstaviště 1429
  České Budějovice 370 05
  739 076 183
  skala@atlas.cz

  Kancelář

  Provozovna

  kontaktujte nás hned!

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer posuere erat a ante.

  John Doe