VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH SPOLEČNOSTI UNISKAP S.R.O.

Pomáháme Vám s nákupem a prodejem již od roku 2000!

Firma byla založena v roce 2000 a jedná se o ryze českou rodinou firmu, která se zabývá obchodní činností v oblasti zemědělství a výroby speciálních slámových podestýlek EKOSTEL a také výrobou briket k topení. Hlavní činností je nákup a vývoz obilí a bio obilí ve velké míře ovsa z ČR hlavně do Unijních států a Švýcarska. Naše firma je certifikovaná pro nákup a prodej bio produktů certifikační společností KEZ pod číslem 03564. Ročně naše firma exportuje z České republiky kolem 15 tisíc tun obilovin.Projekt společnosti: UNISKAP s.r.o. – Netolice – výstavba FVE o výkonu 45,0 kWp s akumulací byl spolufinancován Evropskou unií.
V rámci výzvy: Úspory energie II. výzva – aktivita: Fotovoltaické systémy s/bez akumulace pro vlastní spotřebu.

V rámci projektu bude realizována instalace fotovoltaického systému o výkonu 45,0 kWP s akumulací 124,2 kWh. Fotovoltaický systém bude umístěn na objektech ve výrobním areálu žadatele. Cílem projektu je snížení energetické náročnosti společnosti s účelem snížení konečné spotřeby energie podniku. Dílčím cílem je minimalizace nákladů na spotřebu elektrické energie a tím i snížení energetické náročnosti podniku, minimalizace nepříznivých vlivů na životní prostředí a zdraví obyvatel.
Hlavním cílem projektu je snížení spotřeby nakupované energie z cizích zdrojů pomocí energetického opatření Instalace FVE. Zavedením předmětného opatření společnost uspoří až 44,08 MWh/rok elektrické energie. Výrazně taktéž sníží množství škodlivých látek, které působí nepříznivě na životní prostředí a zdraví zaměstnanců i osob v tomto okrese. Rozdíl oproti původnímu stavu emisí je dle analýzy energetického specialisty 44,589 t/rok.

Dílčí cíle projektu:
• Snížení množství škodlivých emisí
• Snížení zátěže na životní prostředí
• Snížení provozních nákladů žadatele
• Eliminace nepříznivých vlivů působících na zdraví zaměstnanců a obyvatel regionu
• Zavedení OZE
• Minimalizace nákladů energetického hospodářství

Projekt byl realizován a dokončen v roce 2020.


OBCHOD S BIO OBILÍM

Jsme certifikovaným obchodníkem s bio obilím společností KEZ číslo:03564. Bio zboží nakupujeme od certifikovaných bio zemědělců a každé nakoupené zboží vzorkujeme a necháváme testovat v německé osvědčené laboratoři a vzorky uchováváme pro možnost pozdější kontroly, kdy každý vzorek je označen číslem a datem expedice pro možnost 100% dohledatelnosti každého vyvezeného zboží a možnosti zpětného ověření nezávadnosti zboží.

KONTAKTY

OBCHOD S KONVENČNÍM OBILÍM

tun obilí ročně transportováno

Konvenční obilí nakupujeme od prvovýrobců, výkupů a skladovatelů po celé České republice. Veškeré zboží vzorkujeme a provádíme základní stanovení parametrů jako jsou hektolitrová váha a vlhkost, samozřejmostí je provedení osobní vizuální kontroly. Každá dodávka je vždy vzorkovaná, vzorek s číslem a datem vývozu je v naší firmě uschován pro možnost pozdějšího testování. Tímto postupem se snažíme chránit naše odběratele i dodavatele.

OVES

– oves pluchatý + BIO
– oves nahý + BIO
– oves černý

PŠENICE

– pšenice krmná
– pšenice potravinářská + BIO

OSTATNÍ

Špalda + BIO
Ječmen + BIO
Pohanka + BIO
Hrách setý žlutý
Žito + BIO
Tritikále + BIO
Hořčice + BIO
Hrách setý zelený

EKOLOGICKÉ STELIVO – EKOSTEL PŘÍRODNÍ PODESTÝLKA

EKOLOGICKÉ STELIVO STANDARD NEBO EKOLOGICKÉ STELIVO DEO
Jako surovinu používáme výhradně vysoce hodnotnou slámu, která zajištuje konstantní kvalitu vlivem optimální doby sklizně a skladováním v suchém prostředí. Tím předcházíme plísním. Technicky náročným procesem dosahujeme maximální sací schopnost a téměř stoprocentní odstranění prachu a nečistot. Objem cca 650 litrů surové slámy se zabalí do balíku o objemu cca 128 litrů po slisování a nakládá se na palety po 12, případně 15 kusech. V ekologickém stelivu DEO používáme přírodní éterický olej, který příznivě působí na člověka i zvířata. Ekologické stelivo je velmi mnohostranné. Délka slámy je od 2-7 cm dle přání zákazníka. Při ustájení mláďat doporučujeme cca 10 cm silnou základní podestýlku s ekologickým stelivem DEO pro první týdny života, protože i zde vzniká příjemné a zdraví stabilizující stájové klima. Pro další období stačí i ekologické stelivo STANDARD. Výrazné snížení úhynu jednodenních kuřat a vyšší efektivnost výkrmu.

KRAJINÁŘSTVÍ A ZAHRADNICTVÍ

Ekologické stelivo STANDARD pro mulčování, ochranu proti erozi, při znovu osetí, při výstavbě silnic, v zelinářství při podkládání jahod a zakrytí rostlin a keřů (zazimování). Ekologické stelivo je také důležitým produktem pro přípravu substrátů na pěstování hub.

CHOV DROBNÉHO ZVÍŘECTVA

Ekologické stelivo STANDARD a ekologické stelivo DEO se hodí zejména pro ovce, kozy, králíky, kočky a i pro křečky, nahrazuje piliny a zajišťuje praktickou a hospodárnou manipulaci s ekologickým stelivem u těchto druhů zvířat.

EKOLOGICKÉ STELIVO PRO CHOVATELE KONÍ

Ekologické stelivo STANDARD, nebo ekologické stelivo DEO. Pro standardní boxy 3×3 m potřebujeme jako základní podestýlku 3 balíky, dále se denně čistí od znečištěného steliva a přistýlá. Spotřeba na měsíc cca 6 balíků. Zhruba po 6-8 týdnech se box kompletně vyčistí a začne se znovu. Ekostelivem DEO zabráníte nežádoucímu zkrmení a současně získáte příjemné a pro dýchací cesty zvířat velmi zdravé klima ve stáji.

EKOLOGICKÉ STELIVO DEO

Hodí se jako podestýlka pro boxy na ležení v chovech volného ustájení, jelikož zde hraje hygienická podestýlka velkou roli pro udržení zdravého kravského vemene a tím i pro jakost mléka. Když se ekologické stelivo dostane do mulčovaného okruhu, zajišťuje svým rychlým rozkladem bezporuchový provoz.
V chovu telat je EKOSTEL důležitý pro zdravá a vitální telata.

DOPRAVA

Zboží k zákazníkovi přepravujeme prostřednictvím nákladní autodopravy, nebo při požadavku zákazníka nákladní železniční dopravou po celé Evropě.
Nákladní automobilovou dopravu realizujeme prostřednictvím certifikovaného partnera, který je držitelem certifikátu GMP7 jakosti čištění. Náš přepravní partner disponuje vozovým parkem 10-ti špičkových souprav Scania a má dlouholetou tradici s přepravou potravinářských a zemědělských nákladů.
Zboží můžeme přepravovat ve vanách, ve vanách s pohyblivou podlahou, cisternách, nebo balené v Big bag vacích prostřednictvím běžných návěsů, vždy však tak, jak požaduje náš zákazník.

KONTAKTUJTE NÁS

AGROPELETY

Agropelety vyrábíme v Netolicích z jemně nadrcené špaldové plevy, která je dále zpracovávána na peletizační lince na pelety o průměru pelet 8 mm. Výhřevnost našich Agropelet je 16-18 MJ, což je stejně jako u hnědého uhlí s obsahem popela 7-8% a hektolitrovou hmotností 850 g/l. Agropelety balíme do 20 kg PE pytlů, nebo po dohodě do Big bagů po cca 600 kg.

KONTAKTY

[]

Pavel Skála – jednatel společnosti

Adresa:
U výstaviště 1429
České Budějovice 370 05
Telefon:
739 076 183

KDE NÁS NAJDETE

POSKLIZŇOVÁ LINKA NELOTICE

Vodňanská 543
384 11 Netolice

Tel.: +420 606 192 187

GPS: 49° 3′ 17.7″N 14° 12′ 10.9″E

POSKLIZŇOVÁ LINKA
CHODSKÝ ÚJEZD

348 15 Chodský Újezd
8 km západně od města Tachov

Tel.: +420 739 014 202

GPS: 49° 51′ 43.5″N 14° 38′ 8″E

VÝROBNÍ LINKA NOVÁ VES

Nová Ves nad Lužnicí 378 06
Směr České Velenice

Tel.: +420 733 114 169.

GPS:  48° 48′ 25.9″N 14° 55′ 56.3″E

Translate »